Ahojte...,
... volám sa Anička a vítam Vás v mojom tvorivom svete.

Dôležitá je podpora Vášho okolia, ktorú som najskôr dostávala od svojich rodičov a teraz od svojho manžela, ktorý ma podporil a povzbudil k vzniku vlastnej tvorivej značky VEVERatelier.

 

vever atelier hand made odevy 001

Môj životný príbeh:

- Už ako malá som mala syndróm nepokojných rúk, neznášala som nudu a tak, keď som nemohla tráviť čas vonku s kamarátkami, chcela som niečo tvoriť, vyrábať, zaujímali ma módne rubriky, ktoré som si odkladala do albumov, bavilo ma kreslenie a stále viac ma začínalo priťahovať krajčírske remeslo.

- Prišiel čas výberu strednej školy a tak som brala do úvahy iba školy, ktoré sa týkali krajčírstva a návrhárstva. Prijali ma na (vtedy predovšetkým odevnú) Spojenú školu v Žiline, odbor ODEVNÝ DIZAJN, kde som úspešne zmaturovala a veľmi ma odev a krajčírstvo chytili za srdce, proste som sa v tom našla :). Naučiť sa vymodelovať strih na odev, ktorý sa zrodí v mojej hlave a dokázať si ho vyrobiť, alebo urobiť radosť niekomu druhému bolo pre mňa očarujúce.

- Počas štúdia na strednej škole už bolo potrebné uvažovať, ako ďalej: "uplatniť sa v praxi?" alebo "vyskúšať nejakú vysokú školu, ale akú?" a po talentových prijímačkách ma prijali na VŠMU, odbor BÁBKARSKÁ SCÉNOGRAFIA. Sama som chvíľu pred tým netušila, že niečo také sa dá študovať, ale životne cesty sú nevyspytateľné. Tu som sa však naučila manipulovať nielen s textilom, ale so všetkým možným aj nemožným umeleckým materiálom: výroba scén, divadelných bábok, rekvizít, ale i kostýmov. Musím sa však priznať, že kostým mi bol stále najbližší, pretože bol najbližšie k odevu, a tak som sa ukončením bakalárskeho stupňa rozhodla ísť tou cestou uplatnenia v odevnej praxi. Veľa som sa tu naučila a určite som za skúsenosť na tomto mieste vďačná.

- Po krátkom čase hľadania zamestnania som ako "absolventské ucho" nastúpila do odevnej firmy, kde som zistila, že vo svete odevu je všetko, nielen krásne, ale aj náročné. Prešla som cez prácu v krajčírskej dielni aj cez prácu v exkluzívnom butiku, čo mi dodalo nesmierne veľa skúseností, za ktoré som majiteľke vďačná.

- Už počas vysokej školy vstúpil do môjho života a aj srdca Števko, teraz už môj manžel, ktorý je rovnako, ako ja, tvorivá duša. On zase s láskou k drevu. Takto sa navzájom spolu tvorivo dopĺňame a v ňom mám tu spomínanú oporu. Nebyť jeho podpory, VEVERatelier by nevznikol.

Moja tvorba sa venuje predovšetkým šitiu na zákazku. Šijem však aj odevy na predaj na hand-made portáli Sashe.sk alebo v kamenných predajniach. Manžel sa venuje rezbárstvu, vyrába drevené krížiky, ktoré si v našom okolí všetci obľúbili a sú žiadané. Občas spolu vyrobíme umelecké výrobky, ako darček pre blízkych, napr. hodiny, ktoré vymyslíme spolu. Človek sa musí stále učiť a spoločne sa učíme novému remeslu, ktoré spája naše záujmy, ide o čalunníctvo zatiaľ v jednoduchej podobe.  

                                                                                                                         vever atelier hand made odevy 002

 

 Verím, že sa Vám bude naša tvorba páčiť :)

Pekný deň.